Ana Sayfa      Epilasyon      Lazer Epilasyon
Epilasyon nedir ?
İstenmeyen tüylerin çeşitli yöntemlerle kalıcı olarak alınmasına epilasyon denir. Bu amaçla kullanılan yöntemler iğneli epilasyon ve lazer epilasyon olarak sıralanabilir.
 
Lazer epilasyonun çalışma prensibi nasıldır ?
Epilasyon amacı ile kullanılan lazer ışığı kıllara rengini veren melanin adlı pigment tarafından emilir ve oluşan ısı kıl köküne iletilir. Isı etkisi ile kıl kökünde tahribat sağlanır. Melanin sadece kıl yapısında değil aynı zamanda cildimizin üst tabakasında da yer alır. Lazer epilasyonda istenmeyen yan etkiler bu bölgedeki melaninin lazer ışığını emmesi sonucu oluşur.
 
Lazer epilasyon amacı ile hangi cihazlar kullanılır?
Alexandrite, Diode, Ndyag, IPL, RF vb sistemler epilasyon amaçlı kullanılan sistemlerdir.

Lazer epilasyonda her kıl başarı ile yok edilebilir mi?
Lazer epilasyonda kullanılan tüm cihazlarda çalışma prensibi olarak melanin hedef olarak seçilmiştir. Melanin'in yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı yüksek olup melanin oranı düşük olan açık renkli kıllarda başarı oranı daha düşüktür. Başarıyı etkileyen bir diğer faktör de kişinin ten rengidir. Ten rengi koyu olanlarda cildin yüzeyel tabakasında yer alan melanin fazla olduğu için yan etki riski yüksektir. Bu nedenle epilasyon amacı ile verilen enerji de dağılacağından başarı oranı düşer. Özetle epilasyondaki başarı kılların koyu ve kalın, ten renginin açık olması ile doğru orantılıdır. Epilasyon amacı ile kullanılan farklı sistemlerin vücut bölgelerine göre birbirlerine üstünlükleri olmamakla beraber hiçbir cihaz için tam anlamı ile diğerine göre üstünlük belirtilemez.
 
Tedavi süresi ne kadardır?
Tedavi süresi kişinin ten rengi, kıllarının yoğunluğu, kıl rengi, uygulanan bölge, kullanılan cihazla bağlantılı olmakla beraber dört ile on seans arasında başarıya ulaşmak mümkün olabilir.
 
Lazer sonrası kıllar bir daha çıkmaz mı ?
Lazer epilasyonda amaç kalıcı kılsızlık değil uzun süre kılsızlığı sağlamaktır.
 
Lazer uygulaması sonrası ciltte leke oluşur mu ?
Işığın cildin üst tabakasında yer alan melanin tarafından da emilmesinden dolayı ciltte yanık ve sonrasında lekelenme olasılığı her zaman mevcuttur. Bu olasılığı düşürmenin yolu deneyimli kullanıcı ve soğutma sistemi iyi olan bir cihazla lazer epilasyon uygulanmasıdır.
   
Gaziantep Lazer Epilasyon fiyatları için tıklayınız...