Ana Sayfa      Diğer Uygulamalar      Kalıcı Makyaj
Kalıcı makyaj:
Kalıcı makyaj, makyajınızı günün 24 saatinde bozulmadan taşıma rahatlığı sağlamaktadır. Kalıcı makyajla dudak hacmi bir miktar arttırılabilir, sınırlar düzelttirilebilir ve istenilen özel ifade verilir. Kaşlarda kavis yoksa yapılabilir, var ve düzensiz ise düzeltilir.
Kalıcı makyajın kozmetikteki uygulama alanları
1. Eye-liner Düzeltme: Düşük çizgi, ekspresyon yaratmak, dolgunluk vermek Belirginleştirme: Az kirpik olanlarda dolgunluk görüntüsü vermek, göz etrafında sürmeli görüntüsü yaratmak.
2. Kaş Düzeltme: Kaş eksikliği, boşluklar, yara izi, bozuk şekil, istenilmeyen şekil, asimetrik kaşlar düzeltilir. Belirginleştirme: Pigment ile doğal kıl görüntüsü vermek
3. Dudak Düzeltme: Asimetrik dudaklar, eksik belirsiz veya çatlak dudak çizgisi düzeltilir. Belirginleştirme: Dudak içi bölgesinin rengini koyulaştırmak, parlaklık vermek, daha dolgun ifade yaratmak, çok dolgun dudaklara küçük görünüm kazandırmak. Kaza sonucu veya ırsi hastalık neticesi ( yarık dudak) şeklini kaybetmiş dudaklara şekil vermek ve daha doğal görünüm sağlamak. Çok ince, gözükmeyen üst dudakları belirginleştirmek, yaşlanmadan veya sigara içmekten dudak etrafında oluşan kırışıklıkları kamufle etmek.
4. Dövme: Uyandığınızda, işyerinde, havuzda, eğlencede kendinizden emin olmak için kalıcı makyajla bir imaj yaratabilirsiniz.
Kalıcı makyajın dayanıklılık süresi 2 ila 5 yıldır.