Ana Sayfa      Epilasyon      Fotoepilasyon
Fotoepilasyon:
Flash lamba teknolojisi Lazerden farklı bir mekanizmaya sahiptir. Kuvvetli ve farklı dalga boylarında ışık elemanları taşıyan yüksek enerjili bir ışık sistemidir. Lazerde ise ışık enerjisi tek bir dalga boyundan oluşmakta ve çizgisel bir doğrultuda yayılmaktadır.  
Flaş lamba teknolojisi ile epilasyonun mekanizması, lazer epilasyona benzer. Burada da yüksek enerjili ışınlar deriye uygulanarak kıl kökü hücresi etrafında bulunan melanin tarafından emilmesi sağlanır. Bu emilme sırasında açığa çıkan ısı enerjisi kıl kökü hücresini tahrip eder. Böylece tahrip olan kıl hücresi yeni kıl üretemeyerek epilasyon sağlanmış olur.
IPL foto epilasyon sisteminde farklı dalga boyunda ışık kaynağı kullanıldığından her tip cilt renginde epilasyon yapma olanağının bulunması en büyük avantajıdır. Hatta aynı kişide farklı bölgelerde bile bu dalga boyları değiştirilerek en uygun ışık dalga boyu ayarlanabilme seçeneği vardır. Bu, tedavide belli bir esneklik sağlarken uygulamayı yapan kişinin pratik beceri ve tecrübe gereksinimini artırmaktadır.
Ayva tüyü tabir edilen ince zayıf tüylerde flaş lamba epilasyon sisteminin lazer epilasyona göre daha etkili olduğuna dair genel bir görüş hakim bulunmaktadır. Hangi sistemin daha iyi olduğu kişiden kişiye değişmektedir. .Bazı kişiler flaş lamba sitemine hiç yanıt vermezken bir başkası çok iyi yanıt verebilir. Bilimsel çalışma ve yayınlar, flaş lamba teknolojisiyle sağlanan epilasyon başarısı ve yan etki profili lazer epilasyon sisteminde gözlenen oranlarda olduğunu kanıtlamaktadır.
IPL foto epilasyonun en büyük dezavantajı değişken dalga boyu ile yapılan epilasyonun hastaya uyumudur. Bu tecrübe ve hüner gerektirdiğinden bu epilasyon sisteminde lazer epilasyona göre yan etki ihtimali daha yüksek oranda görülebilmektedir. Başlıca yan etkiler lazer epilasyonda görüldüğüne benzer nitelikte yanık, kabuklanma, ciltte renk değişikliğidir. Bu yan etkiler seyrek olarak görülür ve çoğunlukla geri dönüşümlüdür.
Gaziantep Lazer Epilasyon fiyatları için tıklayınız...